Masz problemy z nauką? Weź udział w badaniach!

Celem badania jest analiza funkcjonowania poznawczego i psychologicznego studentów oraz doktorantów w kontekście problematycznego uczenia się. Projekt obejmuje dwa etapy – formularz online oraz badanie stacjonarne – jednak już sam udział w pierwszym etapie (ankieta online) stanowi cenny wkład. Badania prowadzi mgr Aleksandra Buźniak z Instytutu Psychologii UG pod opieką profesorów Michała Harciarka i Pawła Atroszko. 

Badanie uzyskało zgodę Komisji Etyki Uniwersytetu Gdańskiego. Uczestnicy, którzy zdecydują się także na udział w etapie stacjonarnym (badanie funkcji poznawczych), mogą wziąć udział w losowaniu kart podarunkowych do Empiku.

Na czym polega badanie?
Badanie ma formę kwestionariusza online i polega na wypełnieniu zestawu pytań dotyczących Twojego funkcjonowania psychospołecznego, osobowości oraz kilku pytań socjodemograficznych. Udział w badaniu zajmie około 20-25 minut. Dodatkowo, na końcu badania jest możliwość zapisania się na drugą część badania (stacjonarną w Gdańsku), podczas której będziesz mógł sprawdzić swoje funkcjonowanie poznawcze. Osoby, które wezmą udział w obu częściach mogą wziąć udział w losowaniu jednej z pięciu kart podarunkowych do EMPIK (50 PLN).

Kto może wziąć udział?
W badaniu mogą uczestniczyć wyłącznie osoby, które są aktualnie studentami i/lub doktorantami na polskich uczelniach wyższych oraz posługują się biegle językiem polskim.

Czy udział w badaniu wiąże się z ryzykiem?
Badanie nie wiąże się z istotnym ryzykiem a udział w nim jest całkowicie dobrowolny. Podczas badania pojawić się może jedynie lekkie zmęczenie związane z wypełnianiem kwestionariuszy. W każdej chwili możesz jednak zrobić przerwę lub przerwać badanie, po prostu zamykając stronę przeglądarki bez jakichkolwiek konsekwencji. Badanie uzyskało zgodę Komisji Etyki Uniwersytetu Gdańskiego.

Jakie są korzyści z udziału?
Udział w badaniu może pomóc Ci lepiej zrozumieć własne funkcjonowanie psychospołeczne. Po zakończeniu wypełniania kwestionariusza otrzymasz krótką informację zwrotną na temat swojego funkcjonowania psychologicznego na podstawie Twoich odpowiedzi.

Link do badania.

badanie buźniak

 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: piątek, 9. Maj 2025 - 10:28; osoba wprowadzająca: Maciej Ciemny Ostatnia zmiana: piątek, 9. Maj 2025 - 10:28; osoba wprowadzająca: Maciej Ciemny